Okolica

Jezioro Bukowo

o powierzchni 18 km2, oddzielone od morza piękną sześciokilometrową promenadą leśną. Doskonałe miejsce dla wędkarzy oraz miłośników windsurfingu. Przy jeziorze znajdują sie wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Dąbki

miejscowość uzdrowiskowa położona w strefie klimatu nadmorskiego, silnie oddziałującego na organizm ludzki, złagodzonego obszarami leśnymi oraz bliskością jeziora Bukowo.

W Dąbkach najmłodsi mogą wykorzystać swoją energię na terenie małego wesołego miasteczka.

Darłowo

  • Zamek Książąt Pomorskich
  • Kościół z XIV-wieczną, gotycką kaplicą św. Gertrudy

Darłówko

  • Port z latarnią morską, z którego można popłynąć na duńską wyspę Bornholm czy rejsy wędkarskie
  • Park wodny "Jan" - ze zjeżdżalniami, saunami, kręgielnią 

Ścieżki rowerowe

Piękne okolice Bobolina można zwiedzać siedząc na siodełku roweru :).

Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą korzystać już z nowej drogi rowerowej na trasie Dąbki – Darłówko. Z Sailora dojeżdżamy do drogi głównej, skręcamy w prawo i mamy do pokonania 9,5 km, aby dojechać do nadmorskiego Darłówka. Na trasie mamy Darłowo. Po drodze mijamy 4 nowe mosty, które powstały na miejscu rozebranych, poniemieckich konstrukcji. Najdłuższy z nich biegnie nad rzeką Grabowa za miejscowością Żukowo Morskie.

Pokonujemy trasę ścieżką rowerową wzdłuż nowej, poszerzonej drogi, na której przebudowano linie energetyczne i telekomunikacyjne oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome oraz zabezpieczenia dla pieszych i pojazdów, co jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa – zarówno dorosłych, jak i dzieci, które z powodzeniem mogą już teraz ruszać rowerem do Darłówka.

 

Copyright © 2021 nadmorzem-sailor.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone